Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY 

                                                              

 

Obrazek

 

 10.1.2010-Ladovská zima u nás:  

Obrazek

klikni na foto

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 4.10.2009-ještě pár fotografií našich dvou nejmenších cácorek, obě váží 1,5 kg, ale Sisinka je trochu drobnější než čivavka Sallynka, klikni na foto:

                                                                                   

Obrazek

                                                                                   

Fotografie z 30.9.-2.10. - Sisinka se seznamuje s novým domovem a jeho členy, klikni na foto:

                                                                                  

Obrazek


 

 

 

 

   Zároveň překopíruji část informací, které jsem napsala do návštěvní knihy v děčínském útulku, neboť se o malou Sisi dobré duše zajímají a chtějí vědět, jak to s ní dopadlo: 

Tak jsem se dozvěděla od kamarádek, že máte starost o Sisinku. Na nějaké větší psaní je ještě brzy, holka se teprve "rozkoukává", jestli se to dá tak nazvat, když je slepá a pravděpodobně i téměř hluchá, neboť reaguje jen na hodně hlasitý projev. Je na ní vidět, že žila v psí smečce-určitě na množitelské aktivity a člověk tam byl jen od toho, aby jim donesl jídlo a pití. Je po několika porodech, má nádory na mléčné žláze,řídkou srst, zřejmě alergie na blechy nebo stravou, zuby tedy opravdu katastrofa, ty veterináře nikdy neviděly. Ale tohle všechno znám, mám početnou smečku nalezenců a mezi nima dva vlastní důchodečky jorky, kteří mívají občas stejné problémy. Bohužel to k tomuto malému plemeni patří. Naše velká smečka psí a kočičí /musím upozornit, že celá vykastrovaná, až na naší chovnou německou dogu Enji/ ji přijala bez problémů. Enji /kterou jsem si splnila svůj sen, neboť je nejen úžasná povahově, ale navíc i výstavně velice úspěšná/ ji hned adoptovala a je moc opatrná. Ví, že na mrňata musí dávat pozor, aby jim neublížila. Doma si očichala celé přízemí, už ví kde je vodička, problém bude asi s granulema, ty zatím vůbec nechtěla, ale kuřátko a konzervu zbaštila. Mrška značkuje teritorium, takže pořád poletuji s hadrem, ale to není problém, při tak početné smečce stejně musím často vytírat Savem, tudíž to nějak extra neřeším, třeba to časem odbouráme. Občas zavíjí, asi jak byla vytržená ze svého prostředí, stýská se jí zatím. Ale jak kolem sebe načichá pejsky, začne hned kníkat a vrtět ocáskem, tak doufám, že časem se to srovná. Před rokem jsem si takto vzala naši Máju, taky produkt množitelských aktivit a během měsíce si zvykla a je z ní veliký mazlík, jako ostatně všichni. Musím za to poděkovat i mému mužskému, protože kdyby moje "zvířecí aktivity" netoleroval, neměl pro ně pochopení a nepomáhal mi, tak bych to sama nezvládala. V mé nepřítomnosti, neboť se snažím pomáhat i jiným opuštěným tvorům a navíc jezdím hodně po výstavách, má na starosti smečku on.

 

 

         

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

30.1.2009-dnes jsem zkopírovala fotografie z MVP Trenčín, kde jsme s Enjinkou byly na druhém místě s oceněním V2 r.CAC, klikněte na ikonku obrázku:

 

Obrazek

       


Obrazek

 

 

 

 Místo odpočinku na zahradě:

 

 

26.1.2009 jsem pro změnu vyfotila část naší kočičí "sebranky", když se seběhla k večernímu krmení. Klikněte na obrázek kocourka:

                                                                                        

Obrazek

 

 

 

 

 

 

  

Obrazek

 

 

 

 

 

 

27.12.2008 v sobotu jsme se sešly s kamarádkama /Alicí, Katkou a Vlastou/ u Hedviky, která má nový přírůstek do své smečky:

Obrazek

 

 

Obrazek

23.11.2008 jsme se probudili do bílé krajiny-předchozí den v sobotu začal padat sníh a protože jsem se vrátila až večer ze Šiklova mlýna, hrátky na sněhu jsme s Enji a Míšou uskutečnili až v neděli:

                                                                                        

Obrazek

 

 

 

                                                                                    Obrazek

 

 22.11. jsme se s kamarádkama opět zúčastnily členské schůze dogařů. Tentokráte se konala v Šiklově mlýně ve Zvoli nad Pernštejnem. Bude se zde příští rok pořádat klubová výstava a putovní výstava Eu.DDC. Zde jsou k nahlédnutí momentky ze zasněženého areálu, který se nám moc líbil:

                                                                             

Obrazek

 

   

Obrazek


 

 

Dne 16.11.2008 jsme se s Enji zúčastnily MV psů v Praze, kde jsme získaly V2 r.CaC.Podařilo se mi zachránit pár fotografií, klikněte na oko:

 

 

 

/pod fotografiemi Enji s Klárinkou je přidáno ještě pár momentek od Báry-z kruhu/


 

  


   Obrazek

Obrazek

 

 Obrazek

 

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

                                                              Obrazek                                    

 

 

 

 Obrazek

 

 1.11.2008 jsem byla s Enji a Dana s Emou na bonitaci v Mladé Boleslavi- obě holky byly uchovněné! Enji dostala moc hezké hodnocení od bonitační komise, takže oficielně složila zkoušku dospělosti! Sešly jsme se tam se spoustou známých a kamarádů.

 

 

Obrazek

Obrazek

 Po bonitaci jsme s Petrou Landovou zajely k Renče s Chadíkem, bydlí kousíček za městem. Šikovně jsme se trefily k podávání oběda, došlo i na kafíčko se štrůdlíkem-Renčo, paráda! A protože bylo ten den nádherně,servírovalo se na terase-co víc si přát!!! Pak jsme vzaly ještě Chada s Enjinou na louku proběhnout a musela jsem se rozloučit... Fota Chada s Enji jsou již k nahlédnutí:

                                

Obrazek Měly jsme ještě s Petrou domluvenou kávu v jejím domečku v Bělé, kousek za Boleslaví.Petra má dvě doginy-Arwen a Draca. Hlavně jsem byla zvědavá na Dráčka, který byl u nás jako malé miminko na návštěvě a s Enjinou se krásně vyřádil. Naposledy jsem ho viděla před dvěma měsíci na klubové výstavě... U Petry jsem zjistila, že už je ho kus-přerostl Enjinu a je nádherně stavěný. Až dospěje-bude z něj krásný dogouš! Fotky Draca s Enji a hrátky Arwen s Dráčkem jsou již k nahlédnutí zde:

                             

Obrazek

 


 Obrazek

                                                                                 

Obrazek

 

 

19.10. jsme se s Enji zúčastnily NVP v Brně, kde jsme získaly ocenění V2 r.CAC, zároveň jsem pořídila pár fotografií, zde k nahlednutí:

 

Obrazek

 Obrazek

                                                               

Obrazek

 

 

V noci 4.10.2008 jsem se vrátila z Budapešti, kde se konala třídenní "Evropská výstava", byli jsme tam s kamarády dogaři na "kukačku" a vystavit pejska z chovné stanice RENDOG, který se umístil na krásném druhém místě s ohodnocením Výborný. Renata z něj měla velkou radost a my taky, protože se hezky stavěl a vůbec byl moc hodný, přestože cesta byla dlouhá a výstava únavná - pršelo, zima a zmatky na výstavišti. Fotky jsou k vidění zde

 

 

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

                                                                                  Obrazek

 

 Na fotce z Budapešti je Enji táta:

  -Vincentvangogh del Giardino dei Capovilla-

 

                                              Obrazek                                        

 

                                                                                         

                                                                                     Obrazek

 

Dne 28.9.2008 jsem se vrátila z dvoudenní výstavy v Českých Budějovicích - výsledky doplněny do rubriky Výstavních výsledků. Byla jsem tam s kamarádkou Katkou a její fenkou Rous, takže jsme si víkend pobabsku "užily" 

                                                                                      

Obrazek

 Obrazek

                                                                                            

Obrazek

                                     Katka s Rous

 

                                                                              Obrazek     

 

                                                                   ..... V srpnu jsem se s Enji zúčastnila třetího dogařského tábora,kde se v hojném počtu sešla spousta známých i několik nováčků. Jako minulý rok i letos zde pobyla bezva parta! Také jsme s Enji podnikly výlet na dvoudenní výstavu do Bratislavy.Jela s námi Katka s Rous. Koncem měsíce se zase konala Klubová výstava v Zámostí-Blata a MVP v Mladé Boleslavi, obě jsme absolvovaly s Danou a sestrou Enji-Emou. Jak jsme dopadly v kruhu je již doplněno v rubrice Výstavní výsledky. ..........Fotky z tábora v Kolíně najdete zde:

                                                                                                                      

 

 

                                                   Obrazek                                      

 

 

 Obrazek

   

Také mi přišel konečně nový schválený název chovné stanice - proto se v současné době tvoří i jiné stránky..

Obrazek

 

Obrazek